ابطال انتخابات و تجمع سهامداران جلوی فرمانداری زیرکوه

شاپ رام www.shoprom.ir

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، انتخابات هیات مدیره و بازرسان شرکت تعاونی مرزنشینان زیرکوه در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه جاری در حسینیه شهر حاجی آباد برگزار شد و اعضای هیات مدیره و بازرس این شرکت تعاونی با رای قریب به ۱۴۰۰ نفر سهامدار، مشخص شدند.

انتخاباتی که گویا مورد اعتراض هیات مدیره سابق قرار گرفته و عدم شرکت اعضای ایل بهلولی در این انتخابات خود نشان از این اعتراض داشت و در همین راستا، گویا هیات نظارت شهرستانی ، این انتخابات را به دلایلی ابطال کرده اند.

صبح امروز جمعی از سهامداران شرکت تعاونی مرزنشینان شهرستان زیرکوه در اعتراض به ابطال انتخابات هیات مدیره این شرکت تعاونی با تجمع در جلوی فرمانداری زیرکوه، اعتراض خود را نسبت به این موضوع نشان دادند.

یکی از اعضای این شرکت تعاونی گفت:بیش از ۱۴۰۰ نفر در انتخابات هیات مدیره این شرکت ، حضورداشتند، اما هیات مدیره قبلی این انتخابات را باطل اعلام می کند و انتخاباتی که با حضور ۲۹ نفر برگزار شده آن را مورد تایید می دانند.

اکبری ادامه داد: علاوه بر این ، پمپ بنزین شهر حاجی آباد که جزو اموال این شرکت تعاونی است به علت بدهی مالیاتی در حال توقیف است  و هیات مدیره قبلی به اداره مالیات پیشنهاد داده است تا زمین پمپ بنزین قبلی را با قیمت ۳۰۰ میلیون تومان به اداره مالیات واگذار نمایند که این موضوع نیز مورد اعتراض مردم است.

وی خاطرنشان کرد:انتخابات هیات مدیره با حضور حداکثری سهامداران برگزار شده است و ابطال این انتخابات به بهانه های واهی مورد مقبول مردم و سهامداران نیست.

عباسی یکی دیگر از اعضای این شرکت  تعاونی گفت: ما اعتراضی نسبت به شخص آقایان هیات مدیره نداریم اما اعتراض ما این است که چرا در چند سال گذشته نیامده اند با مردم حساب و کتاب انجام دهند.

وی ادامه داد: اکثر مردم در آن زمان فرش زیرپایشان را فروخته اند و به امید شرایط بهتر در این شرکت تعاونی سهامدار شده اند اما تا کنون هیچ بهره ای از این شرکت نبرده اند.

پیگیر خواهیم بود آنچه حق مردم است و آنچه قانون است به منصه ظهور بنشیند

فرماندار زیرکوه نیز در جمع معترضین گفت: شرکت های تعاونی طبق قانون جزو تشکل های مردمی هستند و تماما  بر اساس رای و خواسته اعضا اداره می شود و نهاد دولتی نیست که ما به عنوان فرماندار اعمال نظر داشته باشیم.

خانزاده خاطرنشان کرد: اینکه  عملکرد شرکت تعاونی مرزنشینان زیرکوه در سنوات گذشته مثبت بوده است یا منفی به رای و نظر مردم برمی گردد و بنده هیچ قضاوتی در این خصوص نمی کنم اما با پیگیری هایی که از طرف برخی اعضا صورت گرفت، ما هم کمک کردیم مجمع شکل بگیرد و انتخابات با حضور قریب به  ۱۵۰۰ نفر برگزار شد و تعدادی از مردم به عنوان اعضای هیات مدیره و بازرس این شرکت انتخاب شده اند.

وی ادامه داد: آنچه الان اتفاق افتاده است، ابطال مجمع یا انتخابات نبوده است بلکه طبق قانون تعاون،یک هیات نظارت شهرستانی وجود دارد که ۳ نفر عضو دارد و دو نفر از این اعضا را شرکت تعاونی استان و شهرستان تعیین می کند که دو نفر از سه نفر این هیات، طبق یک بند از قانون، رای بر اشکال در انتخابات داده اند که بر اساس همین بند ، اعضا می تواننند تا ۵ روز اعتراض کنند.

فرماندار زیرکوه بیان داشت: این قول را به شما می دهم آنچه در توان ماست انجام دهیم و اجازه ندهیم تا آنچه خواسته اکثریت اعضا بوده است بر زمین بماند و این موضوع را به استاندار محترم نیز اعلام کرده ایم.

خانزداده با بیان اینکه معیار و ملاک اقدام و عمل همه قانون است، گفت:آن زمانی که اعضا باید در مجامع شرکت می کردند متاسفانه غفلت کرده اند اما امروز این درخواست شما کتبا به استان اعلام خواهد شد و پیگیر خواهیم بود آنچه حق مردم است و آنچه قانون است به منصه ظهور بنشیند.

سرنوشت شرکت مرزنشینان زیرکوه در هاله ای از ابهام:
صبح امروز جمعی از سهامداران شرکت تعاونی مرزنشینان شهرستان زیرکوه در اعتراض به ابطال انتخابات هیات مدیره این شرکت تعاونی با تجمع در جلوی فرمانداری زیرکوه، اعتراض خود را نسبت به این موضوع نشان دادند.
نحوه تولید: 
اختصاصی
خبرنگار/تایپیست: 
علی بیهقی
تنظیمات مطلب: 
پیشنهاد سردبیر
ویژه صفحه اول
نوع محتوا: 
خبر

شاپ رام www.shoprom.ir

لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ابطال انتخابات و تجمع سهامداران جلوی فرمانداری زیرکوه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

ما را دنبال کنید..

گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

آخرین دیدگاه‌ها

    بایگانی تاریخ خورشیدی

    موضوعات

    مشترک خبرنامه شوید

    برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید

    تازه ترین نظرات