مجتمع گلخانه ای سرایان امسال به بار می نشیند

شاپ رام www.shoprom.ir

به گزارش سرایان بیدار،محمدکریمی فرماندار سرایان گفت: مجتمع گلخانه ای ۲۰ هکتاری امسال در شهرستان سرایان راه اندازی می شود و تاکنون برای راه اندازی این مجتمع ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات، به متقاضیان پرداخت شده است.
وی در ادامه از اجرای  هزار و ۳۰۰ هکتار آبیاری تحت فشار و کم فشار در چهار سال گذشته خبر داد و افزود: تسهیلات خوبی در این زمینه به کشاورزان پرداخت می شود.
به گفته فرماندارشهرستان سرایان ۴۵۰ هکتار آبیاری تحت فشار و کم فشار نیز برای امسال در شهرستان  پیش بینی شده است و برای هر هکتار آبیاری تحت فشار ۱۰ میلیون تومان و آبیاری کم فشار پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تسهیلات پرداخت می شود.
کریمی مهم ترین دغدغه این شهرستان در سال ۹۷ را اشتغال و مدیریت منابع آب دانست و اظهارکرد: از آن جا که ۱۹ سال خشکسالی را تجربه کردیم و از طرفی سرایان اولین دشت فوق بحرانی و ممنوعه خراسان جنوبی است باید در زمینه مدیریت منابع آبی پیشرو باشیم.
وی همکاری مردم در نصب کنتورهای هوشمند را اقدامی مثبت برای مقابله با بحران آب بیان کرد و گفت: مسئولان و مردم باید به این باور و الزام برسند که افزایش سطوح کشاورزی با شرایط فعلی توجیه ندارد و باید به دنبال افزایش تولید با صرفه اقتصادی در سطوح موجود باشیم.
فرماندارشهرستان سرایان درباره اولویت های حوزه اشتغال تصریح کرد: امسال به اشتغال روستایی و عشایری توجه ویژه می شود و تاکنون ۱۰۹ طرح به ارزش ۷۶ میلیارد تومان در سامانه کارا وارد شده است.
کریمی ازابلاغ ۲۷ میلیارد تومان برای اشتغال روستایی و عشایری به بانک ها خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با تسریع در پرداخت شاهد شروع پروژه های مذکور در شهرستان سرایان باشیم.
وی یکی دیگر از برنامه های این شهرستان در سال ۹۷ را تشکیل مجمع خیرین مسکن ساز اعلام کرد و گفت: این مجمع مصمم خواهد بود ۵۰ واحد مسکونی را در قالب احداث یا رهن و اجاره برای زوجین جوان تامین کند. وی به برنامه های حوزه اجتماعی شهرستان اشاره کرد و افزود: طرح تاب آوری و افزایش آستانه تحمل برای امسال در دستور کار قرار دارد و جلسات تخصصی به منظور توانمندی شهروندان برگزار شده است.
انتهای پیام/
 
 

شاپ رام www.shoprom.ir

خبرگزاری خراسان رضوی و جنوبی

منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مجتمع گلخانه ای سرایان امسال به بار می نشیند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

ما را دنبال کنید..

گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

آخرین دیدگاه‌ها

    بایگانی تاریخ خورشیدی

    موضوعات

    مشترک خبرنامه شوید

    برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید

    تازه ترین نظرات