فلسفه خلقت وجودی انسان برای عبودیت است

شاپ رام www.shoprom.ir

به گزارش خاورستان، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با مدیرعامل مجمع خیرین مسجدساز کشور اظهار کرد: نماز خواندن با اقامه نماز متفاوت است و در برخی از روایات معنی اقامه را عمود دین نامیدند که همه امور متکی به آن است.

 

وی با بیان اینکه فرق بین نماز حقیقی با خم و راست شدن در همین است افزود: جایگاه نماز نیز این چنین است و نماز ستون دین است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به اینکه در نظام خلقت فلسفه وجودی انسان و خلقت برای عبودیت است هیچ لحظه‌ای از لحظات زندگی انسان نباید خارج از عبودیت باشد.

 

عبادی به جایگاه نماز اشاره و تصریح کرد: باید همه امور متکی به نماز باشد و اقامه نماز آن است که جایگاه نماز در همه اعمال، کار، تلاش و امور سیاسی و اجتماعی برای خدا باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: نمازی که بار همه اعمال را به دوش می‌کشد مانند ستون عمل می‌کند که متأسفانه بعضی افراد به دنبال مسلک‌های مختلف به اسم اسلام و مسجد هستند و برخی برای بیگانگان غیردینی کار می‌کنند و اول وقت نماز هم می‌خوانند.

 

امام جمعه شهرستان بیرجند خطاب به اعضای مجمع خیرین مسجدساز یادآور شد: در دنیایی که مسجد غلط‌انداز زیاد است خدا به شما توفیق بزرگی داده است که برای ساخت مسجد اسلامی تلاش می‌کنید.

 

عبادی اظهار داشت: در دنیای آخرالزمان وقتی موفق هستید که مسجدی در تراز مسجدی پیغمبر بنا کرده و آن را بسازید و این در دنیای امروز کمبودی است که شما باید جبران کنید.

 

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی مشکلات زیادی از جمله خشکسالی و شرایط اقتصادی وجود دارد افزود: در این راستا خیرین باید به کمک مردم خراسان جنوبی بشتابند و مردم را یاری کنند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه شهرستان بیرجند گفت: در این راستا هر چند از جهت اقتصادی دست مردم خراسان جنوبی خالی است اما از نظر ایمانی مردمی سرشار از ایمان دارد.

 

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

شاپ رام www.shoprom.ir

خبرگزاری خراسان رضوی و جنوبی

منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “فلسفه خلقت وجودی انسان برای عبودیت است”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 15 =

ما را دنبال کنید..

گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

آخرین دیدگاه‌ها

    بایگانی تاریخ خورشیدی

    موضوعات

    مشترک خبرنامه شوید

    برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید

    تازه ترین نظرات