افزایش “قیمت کاغذ” وضعیت رسانه‌های بخش خصوصی را بحرانی‌تر می‌کند – خبرگزاری تسنیم

شاپ رام www.shoprom.ir

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ علی‌اکبر روح نواز با بیان اینکه بخش خصوصی واقعی در کشور در همه حوزه‌ها و بالخصوص در زمینه مطبوعات و رسانه‌ها متحمل شدیدترین ضربه و آسیب ناشی از سیاستهای دولت هستند، اظهار کرد: امروزه گران شدن ۲۵ درصدی “قیمت کاغذ” هزینه مطبوعات را به شدت افزایش داده و مانعی جدی پیش‌روی توسعه مطبوعات و بخصوص رسانه‌های بخش خصوصی است.

وی افزود: در چنین وضعیتی مطالبه جدی جامعه رسانه از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد این است که مطابق با وظایف خود و به منظور پشتیبانی و حمایت مادی و معنوی از مطبوعات و نیز تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کالاهای مطبوعاتی، نقش آفرینی کرده و مدافع حقوق آنان باشد.

سخنگوی انجمن روزنامه نگاران مسلمان با بحرانی توصیف کردن مطبوعات بخش خصوصی منجمله مطبوعات محلی خاطرنشان کرد: معاونت مطبوعاتی طی ۴ سال گذشته اقدام قابل توجهی نه برای خبرنگاران و نه برای مدیران رسانه‌ها انجام نداده و گویی مسئولیتی برای خود قائل نیست.

وی گفت: با کنار هم گذاشتن عملکرد معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد و آب رفتن تعداد صفحات، تیراژ مطبوعات و وضعیت بغرنج صنفی جامعه رسانه‌ای کشور می‌توان به قضاوت صحیحی در باره کارنامه این معاونت دست یافت.

روح‌نواز بیان داشت: بحران موجود در مطبوعات کشور موجب شده تا معیشت و کرامت اصحاب رسانه دچار خدشه شده و خانواده این صنف در معرض آسیبهای جدی قرار گیرند.

این روزنامه‌نگار و مدیر رسانه‌ای گفت: وقتی قاطبه اصحاب رسانه در زمینه میزان درآمد و معیشت در حداقل ممکن و کمتر از حقوق کارگران باشند بی‌تردید این وضعیت و حال بد آنان بر تعهدات جامعه رسانه‌ای تاثیر نامطلوبی خواهد گذاشت.

انتهای پیام/

شاپ رام www.shoprom.ir

خبرگزاری خراسان رضوی و جنوبی

منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “افزایش “قیمت کاغذ” وضعیت رسانه‌های بخش خصوصی را بحرانی‌تر می‌کند – خبرگزاری تسنیم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

ما را دنبال کنید..

گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

آخرین دیدگاه‌ها

    بایگانی تاریخ خورشیدی

    موضوعات

    مشترک خبرنامه شوید

    برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید

    تازه ترین نظرات