برگزاری همایش سلامت اجتماعی در بیرجند/ از خانواده‌های توانمند بهزیستی تقدیر می شود

شاپ رام www.shoprom.ir

به گزارش خاورستان علی عرب نژاد مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری همایش سلامت اجتماعی و ضرورت آن در اجتماع با تاکید بر خانواده تا پایان هفته جاری خبر داد.

وی با بیان این که امروزه نگاه به حوزه سلامت از سلامت جسمی فراتر رفته و ابعاد مختلف سلامت از جمله سلامت اجتماعی را در بر می گیرد،تصریح کرد: اهمیت این موضوع و لزوم نگاه دوراندیشانه جهت نیل به سلامت اجتماعی به عنوان پیش نیاز توسعه اجتماعی، سیاسی ،اقتصادی و فرهنگی ضروری به نظر می رسد.

 

مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی ادامه داد: در این راستا در برنامه ششم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (۱۴۰۰-۱۳۹۶ ) حوزه سلامت اجتماعی به خوبی دیده شده است و سازمان بهزیستی بر اساس وظایف ذاتی و پیش بینی شده در قانون به عنوان متولی سلامت اجتماعی با رویکرد پیشگیری از آسیب های اجتماعی و مداخله در بحران های اجتماعی ، ارائه خدمات حمایتی و توانبخشی به کلیه مددجویان و گروههای آسیب پذیر از قبیل زنان ، کودکان ، سالمندان تعیین شده است.

 

عرب نژاد عنوان کرد:از اینرو به منظور تبیین جایگاه سازمان بهزیستی و افزایش زمینه های مطالبه گری اجتماعی و همزمان با هفته بزرگداشت خانواده ، اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی همایش استانی “سلامت اجتماعی و ضرورت آن در جامعه با تاکید بر جایگاه نهاد خانواده” رادر روز پنجشنبه ۳۰ شهریور از ساعت ۹ صبح لغایت ۱۱ و با حضور معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور برگزار می کند.

 

وی اضافه کرد: همچنین در حاشیه همایش مذکور، از خانواده های موفق و توانمند شده تحت پوشش بهزیستی و فرزندان موفق آنان تقدیر بعمل خواهد آمد.

 

عرب نژاد محورهای این همایش را،سلامت اجتماعی و خانواده، سلامت اجتماعی و توانبخشی اجتماعی ، سلامت اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و معلولیتها، سلامت اجتماعی و نشاط اجتماعی و  نقش سرمایه های اجتماعی در ارتقاء سلامت اجتماعی عنوان کرد.

 

انتهای پیام/ ۱۰۱/ 

شاپ رام www.shoprom.ir

خبرگزاری خراسان رضوی و جنوبی

منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “برگزاری همایش سلامت اجتماعی در بیرجند/ از خانواده‌های توانمند بهزیستی تقدیر می شود”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

ما را دنبال کنید..

گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

آخرین دیدگاه‌ها

    بایگانی تاریخ خورشیدی

    موضوعات

    مشترک خبرنامه شوید

    برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید

    تازه ترین نظرات